Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Horoskop na srpen 2018

Červenec utekl jako voda a máme tady první srpnový den! Pokud chcete vědět, co vám srpen přinese, přečtěte si pozorně horoskop od našeho spolupracovníka Pavla Hanzala - a vykročte do nového měsíce šťastně! Pohodový, byť horký srpen, přeje redakce Meduňky.

 

Beran
V průběhu srpna obdržíte od vesmíru tolik energie, že byste ji mohli rozdávat. Budete se chtít předvést, prosadit, ale také bavit. Proč ne, pokud dokážete zvládnout vlastní ego. Důležité také je, abyste uměli projevit soucit, když to bude potřeba.
Rada: Nebuďte příliš tvrdí.

Býk
Není před vámi úplně jednoduché období, ale bez práce nejsou koláče. Nejvíce se budete muset popasovat se situacemi, které budou nabourávat váš zaběhnutý rytmus. Nebojte se reagovat, změna je život.
Rada: Nespoléhejte se na štěstí, vše byste si měli poctivě zasloužit.

Blíženci
Nadšení vám v srpnu rozhodně chybět nebude. Jen je velkou otázkou, zda dokážete zkrotit sebe sama v okamžicích, když bude potřeba klid, rozvaha a pečlivost. Také se soustřeďte na praktickou stránku života. Pokud toto vše zvládnete, bude srpen dobrý.
Rada: Praktikujte karma jógu.

Rak
V podstatě můžete prožít úspěšný měsíc po všech stránkách. Jedinou překážkou by se mohly stát různé omezení a životní zkoušky, které si pro vás Universum připraví. Ovšem budete mít dost síly i inspirace to ustát.
Rada: Nebojte se obrátit s prosbou o pomoc k Bohu.

Lev
Převážná část srpna je jednoznačně vaším měsícem. Aby byl co nejvíce prospěšný, je vhodné, abyste se snažili krotit ve vašich hlubokých vnitřních touhách a vášních. Také se občas smiřte s tím, že prostě po vašem pokaždé nebude.
Rada: Zařaďte do duchovní praxe átmavičáru.

Panna
Vyhnete-li se občasným zmatkům, které občas zahrozí, mělo by se vám v srpnu dařit. Nejlepší nabídka přijde v poslední dekádě, kdy můžete vše realizovat do hmotné sféry. Ale ani předchozí dny nebudou marné. Nabídnou vám příležitost všem dokázat, že máte sebevědomí.
Rada: Cvičte taichi.

Váhy
Jestliže se popasujete s občasným tlakem, který na vás bude svět vyvíjet, můžete být spokojeni. Srpen přeje mezilidským kontaktům. A to jak v oblasti kariérních, tak přátelských aktivit. Také zapracujte na schopnosti se rázněji rozhodovat.
Rada: Pravidelná modlitba je základ.

Štír
Zkuste se méně zaměřovat na vaše okolí a více se soustřeďte na vlastní rozvoj. To neznamená, že se stáhnete do sebe nebo budete ostatní přehlížet. Jen se zbytečně nezatěžujte spalující touhou, abyste byli za každou cenu centrem všeho dění.
Rada: Méně je někdy více.

Střelec
Je před vámi vcelku úspěšné období, které můžete využít k dalšímu posunu v životě. Jedinou komplikací by mohl být závěr měsíce. V poslední dekádě si musíte dát pozor, abyste nepřehlédli nějakou maličkost.
Rada: Povinnosti neignorujte!

Kozoroh
Prožíváte velmi silné období, kdy dokážete prosadit mnoho ze svých záměrů. Jen byste se měli zamyslet, za jakou cenu. Přílišná bezohlednost by se vám totiž mohla vrátit v tom, že od sebe odeženete některé blízké lidi.
Rada: Více vstřícnosti a vnímavosti  vám rozhodně neuškodí.

Vodnář
Měsíc srpen byste měli zkusit využít k získání nových zkušeností. Hlavním tématem bude uvědomit si, že někdy je potřeba se přizpůsobit nebo dokonce začít respektovat něco nebo někoho jiného, než vaši silnou potřebu svobody.
Rada: I Universum má určitý řád.

Ryby
Hlavně první dvě dekády mají v popisu práce příležitost k posunu na duchovní cestě prostřednictvím meditací a práce s vlastním podvědomím. Ke konci měsíce se budete muset také zaměřit na každodenní realitu pozemského světa, ze které byste neměli utíkat.
Rada: Pravidelná meditace je základním kamenem úspěchu.

Připravil: astrolog a léčitel Pavel Hanzal, www.pavelhanzal.cz