Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Letní léčivé procházky po Praze s Meduňkou

Pro velký zájem o léčivé procházky s Meduňkou po Praze jsme pro Vás připravili také několik termínů v letních měsících.

 

ČERVENEC 2017

SRPEN 2017

 

4.7. v 16.00 hod. - PROBĚHLO

Magické město Svatého Grálu

 
Procházka s ojedinělým pohledem na Matku měst, Kamenné město, Drahokam v koruně království… Na město z kamene, z něhož je i svatý Grál, léčivá číše, která skýtá kromě zdraví i hojnost a štěstí…
Některé legendy označují Čechy za zemi svatého Grálu. Stačí se podívat na mapu, na geografickou podobu české kotliny obklopené horami, která připomíná kruhový tvar číše, tedy zpodobnění svatého Grálu. Takřka uprostřed poháru leží hlavní město, zlatá Praha.
Na procházce Prahou si budeme povídat o Grálu, o jeho kněžkách a nositelkách jeho tajemství, o vltavínech a prastaré historii Prahy, o jiných polodrahokamech a drahých kamenech, o kamenech v základu Nebeského Jeruzalému, jehož obraz se v Praze objevuje na několika místech, a také o mnohých dalších tajemstvích a záhadách, které vás zajisté zaujmou a upoutají vaši pozornost…

Doba trvání: cca 2 hod.


Místo setkání: Křižovnické nám., u sochy Karla IV.

1. 8. 2017, 16.00 hod. - PROCHÁZKA NEPROBĚHNE KVŮLI EXTRÉMNÍMU HORKU A HROZÍCÍM ZDRAVOTNÍM KOMPLIKACÍM! (Náhradní termín bude začátkem září/října)

Magický, alchymistický a léčivý letohrádek Hvězda

 

Obora letohrádku Hvězda skrývá nejenom mnohá tajemství, nýbrž také hojivá místa a prameny.  Samotná stavba letohrádku, hermetická koruna Prahy, patří k nejvýznamnějším alchymistickým svatyním Evropy. Bohatá vnitřní výzdoba promlouvá záhadným jazykem mnoha symbolů a zakódovaných znaků. V jeho centru se nalézá neuvěřitelně mocný léčivý a magický bod, v němž se harmonicky spojují kosmické energie s vibracemi Matky Země a vytváří geomantický střed celého areálu.   


Doba trvání: 2 až 2,5 hod.

(v ceně 200 Kč není zahrnuto vstupné do letohrádku ve výši 75 Kč, které si nezapomeňte vzít sebou)

Místo setkání: zastávka Obora Hvězda (ve směru z centra města) tramvají 22 a 25

 

18.7. v 16.00 hod. -  PROBĚHLO

Léčivá procházka: Průvod králů na Královské cestě - Praha archetypální

 
Archetypy nemají jenom symbolický, filosofický, mystický či psychologický význam, nýbrž i velký léčivý potenciál. Víte, že na kartě číslo čtyři s názvem Císař z nejstaršího tarotového souboru na světě , tedy souboru archetypů, symbolů a  zakódovaných prastarých tajemství, je zobrazen nejenom archetyp vládce, nýbrž zcela konkrétně císař svaté říše římské Václav IV.? A že na původní, žel nezachované, kartě Král kalichů z téže sady byste mohli vskutku zahlédnout podobiznu jeho proslulého otce Karla IV.? Že Velká arkána nejpůvodnějšího zachovaného Tarotu vznikla po vzoru středověkého symbolického průvodu Karnevalového K rále? Víte, jak byla propojena česká královská dynastie Lucemburků s jedním z nejvýznamnějších rodů v dějinách Itálie, na jehož objednávku byl zmíněný nejstarší Tarot světa zhotoven?
V ulicích Prahy najdete mystickou symboliku a archetypy Tarotu na mnoha místech, zejména však právě na tzv. Královské cestě. Náhoda? V Praze nic takového jako náhoda neexistuje, všechno má tady svůj význam, ačkoli někdy prazvláštní, skrytý, tajemný či dokonce doslova magický.
Mimochodem, Velké arkáně Tarotu se často říká „Královská cesta“…Nechte si vyprávět nejenom o pražské i jiných královských cestách, nýbrž rovněž o symbolice a významech středověkých tarotových archetypů na nejdůležitější tepně starého města plné inotajů, před očima nevědomých a nevidomých skrytých znaků a znamení.

Doba trvání: 2,5 hod.


Místo setkání: Náměstí Republiky 4 , Praha 1 (před divadlem Hybernia)

15. 8. 2017, 16.00 hod.

 


Tajemné zahrady, léčivé stromy a posvátný pramen Břevnovského kláštera

 
Nejstarší mužský český klášter založený sv. Vojtěchem u čarovné studánky na místě předchozího kultovního místa starých Slovanů a Keltů je obklopen kouzelnými zahradami a starými sady. Vyzařují hojivou energii stejně, jako posvátný pramen Vojtěška uctívaný dávno před příchodem světce, po němž byl později pojmenován. Stejně jako letohrádek Hvězda má Břevnovský klášter již staletí významné místo v alchymistickém pojetí Prahy.

Doba trvání: cca 2 hod.

Místo setkání: zastávka Břevnovský klášter (ve směru od Pražského Hradu) tramvají 22 a 25

   
   

 

 

 

Průvodkyně: JUDITA KATONA PESCHLOVÁ

Přihlášky:  SMS na číslo 603 985 020 (Květa, redakce Meduňka), stačí napsat, o jaký termín/termíny máte zájem, případně kolik osob půjde a Vaše jméno.

cena: 200 Kč,

trvání procházky: cca 2–2,5 hod.

Minimální počet účastníků: 10