Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Letní léčivé procházky po Praze s Meduňkou

Léčivé procházky s Meduňkou pokračují i s příchodem podzimu...

26.9. Záhadný, léčivý a meditativní Jelení příkop

Jelení příkop skýtá nezvyklou perspektivu a nečekané pohledy na Pražský hrad a katedrálu sv. Víta; také však může odhalit dávné kultovní místo, různé zajímavé detaily, a rovněž oblíbené oddechové a meditační zákoutí prezidenta Masaryka zbudované architektem Josipem Plečnikem. Potok Brusnice, jenž vyvěrá v areálu Břevnovského kláštera a propojuje tak tajemným způsobem tři významné alchymistické lokality Prahy, tu vytváří ústřední linii, podél které vznikla hojivá vibrační zóna přímo pod Hradem.

Místo setkání: zastávka Brusnice (ve směru od Lvího dvora – Pražský Hrad) tramvají 22 a 23, v 16:00


10.10 Magický, alchymistický a léčivý letohrádek Hvězda 


Obora letohrádku Hvězda skrývá nejenom mnohá tajemství, nýbrž také hojivá místa a prameny.  Samotná stavba letohrádku, hermetická koruna Prahy, patří k nejvýznamnějším alchymistickým svatyním Evropy. Bohatá vnitřní výzdoba promlouvá záhadným jazykem mnoha symbolů a zakódovaných znaků. V jeho centru se nalézá neuvěřitelně mocný léčivý a magický bod, v němž se harmonicky spojují kosmické energie s vibracemi Matky Země a vytváří geomantický střed celého areálu.  

(v ceně není zahrnuto vstupné do letohrádku ve výši 75 Kč, které si nezapomeňte vzít sebou)

Místo setkání: zastávka Obora Hvězda (ve směru z centra města) tramvají 22 a 25, v 16:00

 

Průvodkyně: JUDITA KATONA PESCHLOVÁ

Přihlášky:  SMS na číslo 603 985 020 (Květa, redakce Meduňka), stačí napsat, o jaký termín/termíny máte zájem, případně kolik osob půjde a Vaše jméno.

cena: 200 Kč,

trvání procházky: cca 2–2,5 hod.

Minimální počet účastníků: 10