Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Astrokukatko

Astrokukátko pro vás do každého čísla Meduňky připravuje zkušený astrolog  Ing. Zdeněk Bohuslav. Horoskop na každý den měsíce najdete v aktuálním čísle Meduňky.

Astrokukátko na vybrané prosincové dny


1. až 3. prosince se bude třeba vyrovnat s nárůstem energie, poklesem sebevlády, prchlivostí a s větší ochotou jít do střetu – zvláště při přehánění obrany svého náhledu a myšlenek. Ve fyzické rovině hrozí častější úrazy při sportu. Pomocí může být pozornost a odstup od vlastní impulzivity a aktivní hledání příležitosti, při níž lze nechat napětí konat práci.
4. a 5. prosince půjde snáze rozumem uchopit to, co život přináší, zařadit prožité jako dobrou zkušenost a na tomto základě zdravým rozumem volit lepší zaměření, nové priority a cíle.

------

9. prosinec přinese větší ochotu přijmout potřebná pravidla, formu a omezení, ale i větší touhu po praktických výsledcích, uspokojení společenských ambicí či kariérního růstu.

10. prosinec je příznivý pro využití pomoci přátel při hledání lepšího postavení. Bude však nutné řešit rychle domácí záležitosti, v některém případě vyžadující i změnu bydliště.i.

----- 

14. a 15. prosinec usnadní překonávání vlastní i cizí nervové dráždivosti, hádavosti, prchlivosti, zbrklosti, roztržitosti a nesoustředění prostřednictvím aktivity, nadšení, srdečnosti a otevřenosti.
 16. prosinec nabídne podporu pro urovnání doposud narušených vztahů, střídmost ve spotřebě, ochotu odříci si pro budoucí a oporu ve zkušenostech. Je to dobrý den k nastavení harmoničtějšího životního stylu.

------

19. a 20. prosinec podpoří originalitu, nápaditost, nezávislost a touhu po změně. Překážky, které doposud stály v cestě, mohou padnout, snáze mohou přijít neobvyklá, ale účinná řešení. Lze vidět svět z jiné perspektivy, člověk může začít jinak myslet, a bude tedy více přístupný technice a novým prostředkům.

21. prosince v 23:22:38 našeho běžného středoevropského času vstoupí Slunce do znamení Kozoroha, začnou se opět prodlužovat dny a nastane astronomická zima. Příslušný horoskop ukazuje zvětšený význam vztahů a potřebu uvědomovat si – a případně i zvládat více než jindy – vlastní emocionalitu. Pak bude po celý měsíc napomáhat mezilidské komunikaci na základě empatie, vnímání ideálů a zvolených priorit. Také nabídne podporu pro vzdělávání opírající se o dobré uspořádání zázemí a rodinných poměrů.

 

-------

28. a 29. prosinec povzbudí tvořivost a touhu po lásce, v mezilidských vztazích zvýší  přitažlivost mezi pohlavími a zintenzivní partnerský život.

30. a 31. prosinec budou podporovat odvážné a k etickým hodnotám směřující myšlení jako protiváhu hašteřivosti a vzteku.