Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Nadčasová dobrota:Bramborák 3x jinak

Staré, ale dobré... Tak by se dalo charakterizovat jedno z nejznámějších jídel z brambor - bramborák. Jídla z brambor odedávna patří k podzimu, který právě začíná... Vyzkoušet můžete ve třech různých variantách - a ke všem vám přejeme dobrou chuť! (Recepty jsou z Bramborové kuchařky od Marcely Šebestové, kniha vyšla v meduňkové edici.)

Bramborák se zelím
700 g oloupaných brambor, 500 g kysaného zelí, 4 lžíce polohrubé mouky, 2 vejce, nožička paprikové klobásy, 1 lžička drceného kmínu, 4 stroužky česneku, 1 lžíce majoránky, sůl, mletý pepř, olej na smažení

Kysané zelí vymačkáme, spolu s klobásou jemně nakrájíme a vložíme do mísy. Přidáme nastrouhané, vody zbavené brambory, vejce, mouku, prolisovaný česnek, koření a sůl. Vše dobře promícháme. V pánvi rozpálíme olej a lžicí děláme placičky, které opékáme po obou stranách do zlatova. Upečené bramboráky klademe na papírové ubrousky, aby se odsál přebytečný tuk.


Bramboráčky s ovesnými vločkami

400 g mrkve, 400 g brambor, 8 lžic ovesných vloček, 1 vejce, sůl, pepř, špetka muškátového oříšku

Jogurtový dresink: 250 g bílého jogurtu, 1 menší cibule, 2 stroužky česneku, 2 lžíce oleje, sekaná pažitka
Brambory a mrkev oloupeme a nastrouháme na hrubém struhadle, přidáme ovesné vločky, vejce, koření a sůl. Dobře promícháme a na rozpáleném oleji usmažíme malé bramboráčky. Podáváme s dresinkem, který připravíme z bílého jogurtu, oleje, utřeného česneku, jemně nasekané cibule a pažitky.

Houbové bramboráky
800 g brambor, 400 g čerstvých hub, 4 stroužky česneku, 100 ml mléka, 2 vejce, 150 g hladké mouky, sůl, mletý pepř, 1 lžíce majoránky, olej

Houby důkladně očistíme, nakrájíme na plátky a podusíme krátce na oleji. Brambory oloupeme, jemně nastrouháme, vymačkáme přebytečnou vodu a přelijeme vařícím mlékem. Přidáme houby, vejce, mouku, utřený česnek, majoránku, pepř a sůl a vše promícháme. Pánev potřeme olejem a z těsta postupně pečeme malé bramboráčky po obou stranách do zlatova. Podáváme se salátem.