Meduňčina detoxikační poradna s Vlaďkou Málovou: leden 2025
Jak zvládnout školku…
Můj dotaz se týká problému docházky do školky. Syn chodil do školky teď pouze na pár hodin v týdnu. Ze začátku chodil rád, ale postupně začal ráno plakat. Někdy si stěžuje na bolesti bříška. Byli jsme i u lékaře, ale vše je v pořádku. Od února nastupuji do práce a syn bude chodit do školky každý den a vyzvedávat ho budeme okolo 15. hodiny. Nevím, jak synovi nástup usnadnit a předejít časté nemocnosti, která bývá častá.
Nástup do školky je pro dětský svět obrovská změna a také pro dětský organizmus. Jde o změny na různých úrovních. Jedna změna je nové prostředí, nové mikroklima, nové stravování atd., jde o změnu vnějšího prostředí. Na tuto změnu, ale reaguje i vnitřní prostředí dětského organizmu ať na fyzické či psychické úrovni.
Zkusme se na tuto novou situaci podívat očima dítěte a navnímat jak se cítí. My celé situaci rozumíme, ale děti nikoli. Přichází o ten blízký kontakt s maminkou a nejbližšími, o pobyt ve známém, a tudíž bezpečném prostředí. Obávají se, že ztratí vše důvěrné a známé a objevují se nové situace, chování lidí kolem nich, kterému ne vždy rozumí a tím z něj mívají i strach. Stejný stres zažíváme při prvním setkání s naprosto novou neznámou situací nebo v novém zaměstnání.
Projevem je nejen nechuť se do školky vracet – ranní pláč a někdy až hysterické výjevy, ale také se objeví projevy na fyzické úrovni nejčastěji bolesti bříška. Jde o reakci nervového systému vlivem stresu, vyšetření bývají negativní. O několik týdnů později se projeví oslabení v podobě časté nemocnosti – nejčastěji právě u školkových dětí.
Děti, které se do školky těší, mají kolem sebe pohodu a líbí se jim po celou dobu – zdravější děti. Děti, které se do školky těší, ale přestane se jim tam líbit, ráno pláčou, straní se kolektivu atd. – začnou být nemocné.
Děti, které se netěší do školky, doma vládne nepohoda, bojí se, pláčou celou dobu – nejčastěji nemocné.
Jsou situace v našem životě, které nelze přeskočit, musíme jimi projít. Můžeme jen pomoci snazšímu průběhu. Pochopení, trpělivost a láska je velmi podstatná. Na podkladu toxických zátěží, což může být i stres z této změny se mohou objevit fyzické potíže. Roli může sehrát i negativní zážitek např. z pobytu v nemocnici, hlídání jinou osobou atd. Pořád mám na mysli dětský pohled – maminka mě tady nechala, opustila mě…
Doporučím pro syna přírodní přípravky, které pomohou na mnoha úrovních. Sice nezajistí, že bude syn nadšený ze změny, ale pomohou umírnit stres do přirozené intenzity a na fyzické úrovni nebude docházet k nepoměrnému oslabení, tedy časté nemocnosti s hlubšími projevy.
Pro syna bych použila přípravky dětské řady Bambiharmoni. Jedná se o pět přípravků, které postupně všechny podáte. Začněte přípravkem Bambiharmoni číslo 5, který pomůže hlavně s emoční zátěží, k němu přidejte Bambiharmoni číslo 1. Oba dávejte 1x denně 2,5 ml. Po vybrání dejte Bambiharmoni 2, můžete samostatně nebo doplnit o Bambiharmoni 3 a pak Bambiharmoni 4. Přípravky pomohou na fyzické i psychické úrovni.
Pokud by syn dál nerad chodil do školky, doporučuji vyhledat našeho terapeuta v okolí vašeho bydliště, který testem zjistí nejvhodnější emoční přípravek z řady Nodegen.
Přeji šťastný, spokojený nový rok a pevné zdraví všem čtenářům.
Vlaďka Málová
Vlaďka Málová působí v Praze v Centru Informační metody (Křišťanova 20, Praha 3) a v Jablonci nad Nisou v Centru zdraví – Radost (Palackého 3145/41, Jablonec nad Nisou). Své dotazy jí můžete posílat na email: info@detoxikace-ocista.cz, do předmětu uveďte Poradna Meduňka.
Více informací najdete na webu www.joalis.cz